Podjetniška ekipa AVAGA iz Osnovne šole Dobravlje, v kateri so Ana Verč, Vahdet Dubinović, Anej Remec, Gašer Samec in Andraž Mikuž, je na vseslovenskem tekmovanju za naj podjetniško idejo mladih Popri v kategoriji osnovnih šol osvojila 1. mesto. Poleg zmagovitega pokala so si prislužili tudi denarno nagrado v višini 1.600 EUR.

Žirijo je prepričala njihova ideja za izdelek AVAGA drain clean. Gre za poseben zamašek za umivalnik, ki je vrhunski lovilec las in številnih odpadkov, ki se znajdejo v vašem odtoku.

Ekipo AVAGA sta vodili izjemni mentorici, Tanja Krapež in Andreja Vister, obe predstavnici Razvojne agencije ROD iz Ajdovščine. Za njihovo predano delo se jima iskreno zahvaljujemo, zahvala pa gre tudi njihovi direktorici Brigiti Habjan Štolfa za promotorstvo podjetništva v šolah ter nenazadnje našemu županu Tadeju Beočaninu, ki prepoznava področje spodbujanja podjetništva pri mladih kot področje posebnega pomena za razvoj naše občine.

Povezava  na objavo: