Tekmovanje iz znanja angleščine za 9. razred

Šolsko tekmovanje: 17. 11. 2016 ob 13. uri

Regijsko tekmovanje: 18. 01. 2017 ob 14. uri

Državno tekmovanje: 21. 3. 2017 ob 14. uri

Vsebina tekmovanja: Šolska raven temelji na preverjanju bralnega razumevanja, rabi jezika ter pisnem sporočanju. Regijsko in državno tekmovanje pa temeljita na izbrani literarni predlogi, spodbujata veselje do branja, razvijanje bralnih zmožnosti ter pisno sporočanje.

Literarna predloga za regijsko in državno raven tekmovanja v šolskem letu 2016/17 je Sherman Alexie: The Absolutely True Diary of a Part-Time Indian. Učenci, ki se bodo udeležili regijskega in/ali državnega tekmovanja, morajo prebrati knjigo in se seznaniti z življenjem in delom avtorja.

Priprave potekajo  v računalniški učilnici ob sredah 6. šolsko uro (ali po dogovoru 7. šolsko uro) ter doma (samostojno delo, raziskovanje, branje besedil in reševanje nalog na spletu). Spletni viri za delo doma so navedeniv spletni učilnici.

Devetošolci, vabljeni!

Mentorica Katja Bone