Prireditev: Voda – dar, radost, življenje

VODA – DAR, RADOST, ŽIVLJENJE

UČENCI OSNOVNE ŠOLE DOBRAVLJE POJEJO IN IGRAJO

7. februarja 2017 smo na Osnovni šoli Dobravlje izvedli že tradicionalno prireditev Učenci Osnovne šole Dobravlje pojejo in igrajo. Prireditev, ki se vsako leto odvija ob dnevu šole in slovenskem kulturnem prazniku, že vrsto let predstavlja vrhunec vsakoletnega sodelovanja med učenci in vsemi zaposlenimi na Osnovni šoli Dobravlje. Letošnja prireditev je bila posvečena naši dragoceni, a premalo cenjeni zemeljski dobrini – VODI.

Učenci Osnovne šole Dobravlje pojejo in igrajo je več kot le osrednja šolska prireditev Osnovne šole Dobravlje in njenih podružničnih šol, je pravo medgeneracijsko povezovanje, saj združuje učence, zaposlene na šoli ter starše, babice in dedke. Prav ta medgeneracijska vez, ki krepi zaupanje med odraslimi in otroki in obenem ozavešča o pereči problematiki, je neprecenljiva in daje bogate sadove. Letošnje glasilo Čaven, ki je sicer skupni projekt učencev in strokovnih delavcev Osnovne šole Dobravlje, je prav takšen, bogat plod sodelovanja več generacij. Je prava zbirka zgodb in pesmi o vodi, ki prepletajo dragoceno ljudsko izročilo naših dedkov in babic s sodobnejšim pogledom na vodo skozi otroško perspektivo. V letošnjem Čavnu je tako zapis preteklosti, ki je ni več in je le spomin na brezskrbne igre ob vodi, a tudi težke čase povezane s pomanjkanjem vode in izviren zapis sedanjosti – neprecenljiv zapis, ki ga je vredno ohraniti.

IMG_8788 (več …)