Valeta 2021: Poletite, poletite v svet in sebi naproti!

Letalo življenja vas bo poneslo na različne smeri neba. Pomembno je, da ostanete na pravi poti in sledite svojim sanjam. Želimo, da pristanete tam, kjer načrtujete. Mogoče bodo potrebni vmesni postanki. Kljub temu poizkušajte priti do cilja.

Predvsem pa BODITE SREČNI!

Polona Krkoč in Irena Pelicon

Foto: Lara Furlan, Lina Štolfa, Mark Remec, Peter Valič

Slovenski knjižnično-muzejski Mega kviz 2020/2021

V šolskem letu 2020/2021 je potekal 15. cikel MEGA kviza. Posvetili smo ga Bralni znački, ki že 60 let spodbuja razvoj bralne kulture na Slovenskem. Bralna značka je slovensko kulturno gibanje in prostovoljna prostočasna dejavnost, ki s programi in akcijami spodbuja k branju družine s predšolskimi otroki, osnovnošolce, srednješolce in odrasle. Osnovni cilj Bralne značke je spodbujati bralca, da bo rad bral vse življenje. Gibanje se vseskozi vključuje v strokovna in družbena prizadevanja, da bi se dvignili bralna pismenost in bralna kultura posameznikov in družbe v celoti.

Med reševalci, ki so rešili vsaj en sklop, smo izžrebali pet reševalcev. Prejeli bodo knjižna in promocijska darila.

(Vir: Zaključno poročilo za šolsko leto 2020/2021, S knjigo v svet, Mestna knjižnica Ljubljana, Pionirska – center za mladinsko književnost in knjižničarstvo)

V tem šolskem letu je Mega kviz na naši šoli reševalo 127 reševalcev iz 9. a , 9. b, 5. a, 5. b, 5. č in 7. b oddelka.

Med 9174 reševalci je bila izžrebana tudi naša učenka JANA BRATINA iz 7.b.

ČESTITAMO!

(več …)