Državni prvaki v smučarskem teku

V soboto, 8. 1. 2022, je v Planici potekalo državno tekmovanje v smučarskem teku za osnovnošolce. Tekmovanje se je odvijalo v okviru Šolskega planiškega maratona in v spomin na prvo smučarsko tekaško tekmo v Planici pred 100 leti. Poleg teka na smučeh so se številni udeleženci lahko preizkusili tudi v ostalih zimskih športih in dejavnostih na snegu (discgolf, pohod v Tamar), ki so jih pripravili organizatorji Zavoda za šport RS Planica.

Naši učenci in učenke so ponovno dosegli vrhunske rezultate, saj so ekipno kot šola stopili na najvišjo stopničko in prejeli laskavi naslov državnih prvakov! Čestitamo!

Tudi posamezno so se naši tekmovalci odlično odrezali:

Sara Kerševan – 3. mesto, Klara Mahkovec – 4. mesto, Lea Podgornik – 9. mesto, Karolina Šatej Bavčar – 10. mesto, Jona Kapelj – 11. mesto in Urška Brataševec – 16. mesto

Andrej Brataševec – 6. mesto, Aljaž Kerševan – 7. mesto, Blaž Medvešček – 8. mesto, Leon Ilc – 15. mesto, Job Birsa – 16. mesto

Vsem učencem in učenkam še enkrat iskreno čestitamo!

Mentorji in spremljevalci: Stanko Čufer, Martina Černigoj in Polona Puc