14. Likovni natečaj po čebelah se zgleduj

Na naši šoli se zavedamo pomena umetnosti, slednja združena z naravovarstvom, pa pomeni likovni natečaj Po čebelah se zgleduj.

Letos je ta že 14. zapovrstjo, nanj je prispelo 706 grafičnih del iz skupno petih držav: Slovenije, Italije, Avstrije, Latvije in Srbije. Prispele izdelke je skrbno pregledala tričlanska strokovna komisija, tako likovnih pedagogov v pokoju kot še vedno aktivni ustvarjalci Silva Copič, Irena Jazbar in Lucijan Bratuš. Med prispelimi deli so izbrali 60 avtorjev najboljših del za razstavo in podelili 3 zlata priznanja, 6 srebrnih priznanj in 8 bronastih priznanj.

Osrednji motivi letošnjega natečaja, ZGODBE, so upodobljene na likovnem področju grafike v različnih grafičnih tehnikah.

Likovna govorica ima izjemno izrazno moč, v kar se lahko prepričate sami z ogledom razstave v avli osnovne šole Dobravlje do 15. septembra 2022 ali pa virtualno na spletni strani Osnovne šole Dobravlje.

Veliko umetniških užitkov vam želimo,

ustvarjalci natečaja Po čebelah se zgleduj.

Zlata priznanja (Golden awards):

Srebrna priznanja (Silver awards):

Bronasta priznanja (Bronze awards):

Ostala razstavljena dela (Other artwork):

Projekt Rastem s knjigo 2021/2022

Projekt poteka v okviru kulturnega dne Spoznavajmo kulturne ustanove in pomembne kulturne ustvarjalce našega kraja.

Učenci 7. razreda so obiskali tri kulturne ustanove naše občine (Lavričevo knjižnico, Pilonovo galerijo in spominsko sobo Danila Lokarja), spoznavali pomembne umetnike in kulturnike (dr. Karel Lavrič, Veno Pilon, Danilo Lokar). V galeriji so si ogledali stalno razstavo Vena Pilona. Učenci so v sklopu projekta Rastem s knjigo v Lavričevi knjižnici prejeli v dar knjigo Vinka Möderndorferja Jaz sem Andrej. V spominski sobi Danila Lokarja pa so spoznavali njegovo poklicno in umetniško delo.

Ogledi so bili vodeni s strokovno razlago.

Irma Krečič Slejko

Razstava vtisov učencev pred šolsko knjižnico

RASTEM S KNJIGO 2020/21

1. junija smo z učenci 7. razreda obiskali Lavričevo knjižnico, Pilonovo galerijo in spominsko sobo Danila Lokarja v Ajdovščini.

Kulturni dan smo povezali z izvedbo projekta Rastem s knjigo 2020/2021.

Vsi učenci so prejeli v dar knjigo pisatelja Mateta Dolenca Kako dolg je čas, z ilustracijami Ane Maraž.

RASTEM S KNJIGO 2019/20

16. oktobra smo z učenci 7. razreda obiskali Lavričevo knjižnico, Pilonovo galerijo in spominsko sobo Danila Lokarja v Ajdovščini.

Kulturni dan smo povezali z izvedbo projekta Rastem s knjigo 2019/2020.

Vsi učenci so prejeli v dar knjigo pisateljice Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor.

Več o projektu na spletni strani: https://www.jakrs.si/bralna-kultura/rastem-s-knjigo/letosnje-solsko-leto/

RASTEM S KNJIGO 2018/19

12. oktobra smo z učenci 7. razreda obiskali Lavričevo knjižnico, Pilonovo galerijo in spominsko sobo Danila Lokarja v Ajdovščini.

Kulturni dan smo povezali z izvedbo projekta Rastem s knjigo 2018/2019.

Vsi učenci so prejeli v dar knjigo pisateljice Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh.

RASTEM S KNJIGO 2017/18

24.oktobra smo z učenci 7. razreda obiskali Lavričevo knjižnico, Pilonovo galerijo in spominsko sobo Danila Lokarja v Ajdovščini.

Kulturni dan smo povezali z izvedbo projekta Rastem s knjigo 2017/2018.

Vsi učenci so prejeli v dar knjigo pisatelja Mihe Mazzinija Zvezde vabijo.

(več …)