Državno finale v atletiki in košarki 3×3

V sredo, 5 .6. 2019, je bilo v Športnem centru v Žalcu državno finale osnovnih šol v atletiki in v košarki 3×3. Finala se je udeležila tudi naša šola. Poleg obeh finalnih tekmovanj se je odvijal tudi  Festival športa mladih, ki je dodatno popestril dogajanje.

V košarki 3×3 se naši ekipi (Timotej Pišot, Jan in Žan Slejko, Jernej Bolčina)  po izenačenih in napetih tekmah ni uspelo uvrstiti v izločilne boje.  Osvojili so 9. mesto v državi.  Čestitke za dobro in borbeno igro.

Oglejte si bilten finala – 3x3_DP_OS_bilten_finale_2019.

Vzporedno s košarko je potekalo finale v atletiki, na katerega se po doseženem rezultatu na področnem tekmovanju udeležijo le najboljši v državi.  Našo šolo so zastopali Ema Rodman, Tinkara Stres, Tilen Štravs, Tim Volk in Sofija Kralj. V izredno zanimivem finalu kjer so “padali” osebni, šolski in državni rekordi so se naši učenci odlično odrezali. Tilen Štravs je v teku na 60 m med mlajšimi dečki dosegel 12. mesto, Tinkara Stres si je v teku na 1000 m pritekla 8. mesto s časom 3:11,94, kar je njen osebni rekord in trenutni rekord šole. Posebne čestitke pa gredo Emi Rodman, ki je s časom 7,80 na 60 m osvojila 3. mesto v državi. Podrla je svoj trenutni osebni in šolski rekord.

Vse rezultate si lahko ogledate tukaj.

Državno finale v akvatlonu

V ponedeljek, 3. 6. 2019, je v Športnem parku Kodeljevo v Ljubljani potekalo  državno finale  v akvatlonu za osnovne šole. Tekmovanje je vključevalo tek in plavanje. Mlajši dečki in deklice so imeli 75 m plavanja in 1000 m teka, starejše deklice in dečki pa 100 m plavanja in 1000 m teka. Tekmovanja se je udeležila tudi naša šola. V zelo številčni in hudi konkurenci so tekmovali Tinkara Stres, Anej Ferjančič, Kaja Šinigoj in Žan Slejko.

Dobro se je odrezala Tinkara Stres (Članica TK Ajdovščina), ki si je priborila odlično 6. mesto.

Rezultate si lahko ogledate  tukaj.