Simbioza giba 2019

V tednu vseslovenske akcije gibanja, ki je potekala v mesecu oktobru, smo bili aktivni tudi na OŠ Dobravlje.

V sredo, 16.10. smo imeli vadbo v dvorani KS Gojače-Malovše z otroki in starši. Kljub majhni udeležbi smo uspeli pričarati nasmejane obraze, rdeča lička in potne lase.

V četrtek, 17.10. smo se preselili v sosednjo vasico Skrilje in potelovadili na šolskem igrišču in v športni dvorani. Zbralo se nas je lepo število. Otroke so spremljali stari starši in starši in s skupnim sodelovanjem skozi različne elementarne igre smo ustvarili prijetno vzdušje.

V petek, 18.10. je bila na sporedu vadba pilatesa, ki pa je zaradi premajhnega števila udeležencev, žal odpadla.

V soboto, 19.10. smo se zjutraj zbrali pri lovski koči v Gojačah, kjer smo pričeli pohod na Sveti Pavel. Pohod je potekal v sodelovanju s Planinskim društvom Ajdovščina in Društvom za kulturo, šport, turizem in razvoj Ortaona iz Vrtovina. Na pohodu sta nas spremljala planinska vodnika Anton Kreševec in Jože Vodopivec, pri rimskem vodnem stolpu pa nas je pričakal Simon Čermelj, ki je predsednik društva Ortaona. Spremljala nas je tudi ravnateljica Mirjam Kalin.

S to akcijo smo, skupaj z vsemi udeleženci, pripomogli k še večji promociji zdravega, aktivnega življenja ter medgeneracijskega sodelovanja in povezovanja v lokalni skupnosti.

Spodaj si lahko ogledate foto utrinke iz vseh treh dejavnosti in potrdilo za sodelovanje, ki ga je prejela naša šola.

Koordinatorka akcije na OŠ Dobravlje

Jana Ušaj