‘Zemlja kliče SOS’

Tako smo poimenovali veliko skupno prireditev ob dnevu šole in kulturnem prazniku, ki smo jo letos posvetili našemu planetu. Razmišljali smo o spremembah, ki se dogajajo na Zemlji in okrog nje in v petek, 7. februarja 2020 ob 18h povabili starše, stare starše, brate in sestre naših učencev in učenk, da nam prisluhnejo. Veliko smo jim imeli povedati, zaigrati in zapeti – o plastiki, zaradi pesticidov ogroženih čebelah, o vremenskih in podnebnih spremembah, zaradi katerih izginjajo ptice in se talijo ledeniki,  o tekstilni industriji kot drugem največjem onesnaževalcu Zemlje, o ogljičnem odtisu, proizvodnji elektrike in aluminija, ki se ga veliko porabi za izdelavo embalaže, ki jo po uporabi zavržemo, tovarne pa proizvajajo novo in novo … In krog je sklenjen.

Kljub vsemu verjamemo in to smo obiskovalcem dogodka tudi sporočili, da je moč za spremembe v naših rokah. Zato začnimo danes – bodimo EKO!

Dunja Tomšič

galerijo prispevali: Liam, Gašper, Ana, Erazem , Anamarija, Lea in …

O ekologiji Vipavske kaj več ob priliki.  Dejstvo je, da delimo usodo z ostalimi deli planeta in nismo izvzeti. Marsičesa ne moremo preprečiti, lahko pa močno ublažimo, omilimo in rešimo z več posluha za naravo in sočloveka. P. V.

Skupne pogovorne ure 11. 2. 2020

Spoštovani starši.

Danes, 11. 2. 2020, potekajo od 17.00 do 18.00 skupne pogovorne ure.

Vabimo vas, da se jih udeležite in od učiteljev dobite povratne informacije o delu in napredku vaših otrok, ki jih elektronska komunikacija ne more nadomestiti.

Odsoten učitelj: Stanko Čufer

Lepo pozdravljeni.