Predstavitev cirkuške pedagogike na podružnični šoli Vrtovin

Po uvodni spoznavni igri smo učence razdelili v tri skupine. Na vsaki postaji so ob pomoči mentorjev izvajali določene elemente. Svoje spretnosti so preizkusili na ravnotežni deski, vrteli so kitajski krožnik, poskušali žonglirati, se učili vrtenja diabola in zaplesali z gimnastičnim trakom. Še posebej atraktivna pa je bila partnerska akrobatika.
Kot pravi mentor mladostnikov Andrej Pivk, ni cilj, da se nekdo nauči žonglirati, cilj je, da se učeči nauči vztrajati pri učenju. Ker če bo vztrajal pri učenju stvari, ki jih ima rad, bo v življenju znal vztrajati tudi pri študiju, v odnosu, v službi.
Res je, da so učenci osvojili kar nekaj novih spretnosti, vendar globlji cilj ostaja v njih samih in morda se tega še ne zavedajo. Vrline, kot so prevzemanje odgovornosti, vztrajnost, pomoč in zaupanje vrstniku ter sprejemanje drugačnosti so tiste, ki nas bogatijo in prinašajo notranje zadovoljstvo.
S povabilom na našo šolo smo tudi otrokom in mladostnikom Strokovnega centra Planina omogočili drugačen dan. Hvaležni smo, da so se povabilu odzvali in z nami delili svoje izkušnje. Ostaja nam prijeten spomin in ogromno novih spoznanj.

Jasmina Likar