Tehniški dan za učence 8. razreda

V sredo, 5. 10., smo za učence 8. razreda izvedli tehniški dan. Najprej smo si ogledali ostanke 21. stebra nekdaj mogočnega borovniškega viadukta, ki je bil del železniške povezave Dunaj-Trst. Nadaljevali smo z vodenim ogledom po Tehniškem muzeju Bistra, posvetili smo se zlasti razstavnim eksponatom na oddelku lesarstva in gozdarstva z nazornim prikazom bogate slovenske tehniške dediščine, vse pa so navdušili eksperimenti, povezani z elektriko in Nikolo Teslo. Dan smo zaključili z obiskom Cankarjeve hiše na Vrhniki, kjer nas je pričakal sam Ivan Cankar, ki nas je navdahnjen z zgodbami iz svojega življenja popeljal po skrivnih kotičkih svoje mladosti.

Ustvarjanje v Piranu

V okviru TEDNA OTROKA Zveza prijateljev mladine organizira LIKOVNI Extempore v Piranu, kamor je bila, poleg ostalih šol naše doline, k sodelovanju povabljena tudi naša šola.

Extempora smo se z veseljem udeležile učenke izbirnega predmeta likovno snovanje.

Ob prihodu v Piran smo izbrale primerno mesto za ustvarjanje in pričele z delom na temo SKUPAJ SE IMAMO DOBRO. Ni nam manjkalo dobre volje in sonce nas je spremljalo ves čas.

Na koncu smo do Portoroža odpluli z barko in se nato od tam odpravili domov.

Nastala dela bojo na ogled od ponedeljka, 10.10. 2022 do 24.10. 2022.

Vljudno vabljeni na razstavo!