Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 19. 10. 2023,  smo z učenci 7. razreda izvedli kulturni dan. V okviru državnega projekta Rastem s knjigo smo obiskali Lavričevo knjižnico v Ajdovščini in spoznavali delo te ustanove. Vsi učenci so v dar prejeli knjigo Modri otok Irene Androjne. Zatem smo si  v avli dvorane 1. slovenske vlade ogledali panoje, poslušali razlago in spoznavali osebnosti s področja umetnosti: slikarja Vena Pilona, lutkarja Milana Klemenčiča, spomenik upora primorskega ljudstva, delo kiparke Milene Stibilj Lah, pomen rimskih ostankov na tleh današnje Ajdovščine in arhitekturni pomen dvorane 1. slovenske vlade. Vreme nam je ponagajalo, sicer bi si vse te znamenitosti ogledali še v živo. S strokovno razlago smo si ogledali tudi spominsko sobo pisatelja Danila Lokarja in trenutno razstavo slik  v Lokarjevi galeriji.

Učenci so spoznavali kulturne ustanove, pomembne ustvarjalce na področju umetnosti,  določene arhitekturne znamenitosti in pomen rimskih izkopanin na tleh našega kraja

Bilo je lepo in poučno.

 

Irma Krečič Slejko, Sonja Makuc

foto: Jasmina Česnik Ušaj, Sonja Makuc

Dostopnost