1. februarja 2018 smo na naši šoli z lepo besedo obeležili že 19. tradicionalni večer Srečanje z bivšim učencem naše šole.

Letošnji gost bi bil gospod Stanko Benko. Gost, ki bi v kratkem dočakal 90 let in bi nam ta večer oživljal spomine na svoja davna šolska leta, na svoje življenje in delo.

Naš večer je bil že v polni pripravi, ko se je gospod Stanko Benko poslovil od tega sveta.

Tako bi letošnji večer lahko ostal prazen. In ker verjamemo, da sta življenje in smrt prepletena, nam vsem neizbežno dana, smo smrt povezali z življenjem.

Po uvodnem delu programa, ko smo lahko poslušali moški pevski zbor Vinograd, ki mu je nekaj let dirigiral tudi Stanko Benko, in nagovor ravnateljice Mirjam Kalin, ki je spregovorila o pomenu kulture, smo nadaljevali z recitalom.

Recital smo pripravili učiteljice in učitelji matične šole. Brali, recitirali, peli smo pesmi in prozne odlomke iz slovenske literarne zakladnice: Trubar, Prešeren, Vodnik, Cankar, Levstik, Župančič, Pavček, Kosovel, Štefan, Mežek.

Irma Krečič Slejko

foto: Peter Valič