V mesecu marcu obeležujemo kar dva dneva, ki sta posvečena ženskam. 8. marec kot spomin na velike ženske demonstracije v ZDA, ki so bile na ta dan leta 1909. Ženske so zahtevale volilno pravico ter zaščito žensk in otrok. Pomislimo, kako je s temi pravicami danes. 25. marec je bil včasih poganski praznik v čast Kibeli, maloazijski boginji. V krščanstvu je praznovanje tega dne povezano z dogodkom, opisanim v Svetem pismu, ko je angel prišel oznanit, da bo Marija rodila sina.

Naši predniki so menili, da se z materinskim dnem začne pomladno obdobje, ker se menda takrat v deželo vrnejo lastovice.

Tema dvema dnevoma, ko se posebej spomnimo vseh žensk in mam, posvečamo tudi razstavo knjig v šolski avli.

Svet živi tudi in predvsem zaradi žensk in mam. Zato se jih danes in 25. marca spomnimo z lepo mislijo ali manjšo pozornostjo. Izkažimo hvaležnost za življenje. S tem namenom si oglejte tudi razstavo.

Pa ne pozabite: S KNJIGAMI RAVNAMO LEPO.

šolska knjižnica