Skoči na glavno vsebino

EVROPSKI SISTEM RAZDELJEVANJA SADJA

 

Naša osnovna šola se je vključila v evropski projekt razdeljevanja sadja v šolah, ki ga finančno podpira Evropska skupnost. S tem projektom želimo otroke osveščiti in pomenu prehranjevanja s sadjem in zelenjavo.

Tako sadje kot zelenjava v svoji sestavi vključujeta visok delež vode, prehranske vlaknine in druge zaščitne snovi (vitamine in minerale), ki pomembno vplivajo na zdravje, zato želimo s tem projektom doseči, da se otroci navadijo na vsakodnevno uživanje sadja in zelenjave.

Zato bomo sadje, zelenjavo delili običajno 1x na teden, v določenih obdobjih tudi večkrat (ko bo sadja v izobilju).

Namen in cilji projekta:

– navajati učence na zdravo prehrano,

-vnesti sadje v jedilnik otrok,

-seznaniti javnost o pomenu sadja in zelenjave v prehrani…

Naš plakat pa zgleda tako…

thumb_sadje

Dostopnost