Skoči na glavno vsebino

V torek, 9. januarja 2024, je Osnovno šolo Dobravlje obiskal Boštjan Gorenc Pižama, slovenski podcaster, pisatelj, komik, igralec, raper in prevajalec. V pogovoru z gospo knjižničarko Irmo Krečič Slejko so starši učencev in učenk naše šole prisluhnili pogovoru o bralni pismenosti in razvoju bralnih navad ter zmožnosti na različnih stopnjah osnovne šole. Sogovorca sta se dotaknila knjig, ki jih ustvarja Boštjan Gorenc Pižama, pa tudi procesa besednega ustvarjanja v dobi, ko besedil ne tvori le človek, ampak tudi tehnologije umetne inteligence.

Ker “kdor bere, živi tisoč življenj, kdor pa ne bere, živi samo eno”, je Boštjan Gorenc Pižama staršem osnovnošolcev svetoval, naj na svoje otroke prenesejo zgled vedoželjnosti in zvedavosti do različnih področij učenja.

Mateja Curk

Dostopnost