Skoči na glavno vsebino


V torek, 4. junija, smo se deveti razredi odpravili na končni izlet na Avstrijsko Koroško. Najprej smo se sprehodili do Vrbskega jezera in se nato z avtobusom odpeljali do cerkve na polotoku Maria Wörth.

Naslednja lokacija je bil sto metrski razgledni stolp Pyramidenkogel. Nekateri so se odločili na stolp povzpeti po štiristo enainštiridesetih stopnicah, drugi pa se nismo mučili ter se na vrh peljali z dvigalom. Kdor je želel, se je lahko od vrha spustil po zavitem toboganu.

Po kratkem prostem času smo se vrnili na avtobus in se odpeljali do Minimundusa. Med potjo nam je sošolec, z igranjem harmonike, krajšal čas. Ker nekateri nismo želeli obiskati Minimundusa, smo se odločili za sproščanje ob jezeru.

Ko smo se sprostili, smo si ogledali stari del mesta Celovec in Gosposvetsko polje. Za konec smo se ustavili še v Naklu pri Kranju na dobri večerji.

Zelo smo uživali v vročem dnevu.

Dostopnost