Skoči na glavno vsebino

Letošnje poletje beležimo sušne razmere, značilne za konec avgusta in sredino septembra. Do takrat je še dva meseca. Sušna pomlad, pomanjkanje snežne zaloge na Trnovski planoti in vroče poletje obetajo zelo neugodne hidrološke razmere in posledično skrb vzbujajočo sušo v naši dolini.

Prosim vse, ki boste aktivno preživljali počitnice po brodovih, ob potokih, poljih in gozdovih: večina vas ima solidne mobilne telefone z zmogljivimi fotoaparati. FOTOGRAFIRAJTE vse, kar je v povezavi s sušo: presihajoče potoke, opustele njive, odpadlo listje zaradi suše in vse, kar zanimivega opazite.

Poleg tega si vzemite ČAS in se s starejšimi generacijami pogovarjajte, kaj menijo, kaj storiti, kaj vam svetujejo …

Uživajte počitnice, kolikor se da. Privoščite si čim več aktivnega bivanja v naravi. Se vidimo septembra, in zberemo material na kup in rečemo kaj na vse skupaj.

Z upanjem, da bomo septembra lahko rekli, da smo jo odnesli boljše, kot trenutno kaže in kot kažejo prognoze:

Peter Valič

Skrivšek nad Ruštji: prvič je presahnil konec avgusta 2003 (g. Rudi Vidmar ustno), sedaj drugič 03. 07. letos
Dostopnost