Čebelarska zveza Slovenije je s sredstvi iz Sklada za ohranitev kranjske čebele, naše avtohtone čebelje pasme letos že drugič krožkom ponudila postavitev novega čebelnjaka. Kriterijem razpisa, na katerega smo seprijavili,  je letos zadostila tudi naša šola, Osnovna šola Dobravlje: dolgoletno delovanje krožka, uspehi na tekmovanjih… Eden glavnih sponzorjev projekta je podjetje ADRIAPLIN d.o.o.

S krožkarji smo tako v juniju izkopali “fundo”, pridni hišniki pa so delo končali tako, da je sedaj lokacija za postavitev čebelnjaka pripravljena.

Obljubljeno nam je, da se bo postavitev čebelnjaka zgodila v soboto, 21. julija, še pred 12. uro. Čebelnjak nam bo izdelalo podjetje MIZARSTVO BANFI d.o.o. iz Lendave. Če kdo od krožkarjev utegne (če med počitnicami v soboto ravno nima kaj početi), lahko pride k “poletni uri krožka”. Nič ne bo narobe, če pripelje s seboj očeta, morda bo treba dati “kakšno roko”…

(Za natančnejše informacje lahko kontaktirate mentorja krožka.)

cebelnjak-funda-27-06-12-002cebelnjak-funda-27-06-12-008cebelnjak-funda-27-06-12-010cebelnjak-funda-27-06-12-014ebelnjak_-_funda_-_15._7._12_-_016