Skoči na glavno vsebino

V petek, 8. aprila 2022, smo obiskali Muzej slovenskih filmskih igralcev v Divači. Za učence, ki obiskujejo izbirni predmet filmska vzgoja, je bil obisk muzeja predviden kot del učnih vsebin. Izleta pa smo se udeležile tudi učenke, ki obiskujemo šolski radio, in nekateri likovniki. V muzeju smo spoznavali slovensko filmsko dediščino. Muzej nam je bil zelo všeč, saj je zasnovan sodobno in ima interaktivni del. Predstavili so nam slovensko filmsko dediščino in igralko Ito Rino. S tem smo dobili zanimivo in drugačno učno izkušnjo, ki je v šoli ne bi mogli.
Ali ste vedeli … Ko si nekdo v filmu zlomi kost, to zvočno ponazorijo tako, da ob kameri počijo por; ko v filmu nekoga ustrelijo, pa uporabijo ugriz psa v slasten briket.
Za vas smo se pozanimale novinarke šolskega radia: Pavlina Černigoj, Karin Pizzoni in Mia Rener.

 

Foto: Mirjam Kalin in Nina Trebovc

Dostopnost