V petek, 24. 3. 2023, smo v telovadnici OŠ Dobravlje gostili polfinalno državno tekmovanje v nogometu za starejše deklice. Tekmovanja so se udeležila dekleta iz OŠ Rakek, OŠ Davorina Jenka, OŠ Ivana Babiča – Jagra Marezige in OŠ Dobravlje.

Dogodek smo začeli s krajšim kulturnim programom. Na tribunah so se najprej zbrali vsi učenci naše šole. Po prihodu ekip je osmošolec Irenej zapel himno. Prisotne je pozdravila in nagovorila ravnateljica OŠ Dobravlje, Mirjam Kalin. Sledila je plesna točka. Kulturni del tekmovanja sta zaključila harmonikaša Matic in Matej.

Predstavitev udeleženk tekmovanja:

OŠ Rakek

OŠ Davorina Jenka

OŠ Ivana Babiča – Jagra Marezige

OŠ Dobravlje so zastopale Brina, Urška, Alja, Jana, Lina, Lea, Veronika, Vita in Ula.

Sledil je tekmovalni del, kjer smo navijači videli napete, borbene in zanimive tekme.

Rezultati tekmovanja:

1. tekma: OŠ DOBRAVLJE : OŠ IVANA BABIČA-JAGRA MAREZIGE  2:1
  2. tekma: OŠ RAKEK : OŠ DAVORINA JENKA 5:0
  3. tekma: OŠ IVANA BABIČA-JAGRA MAREZIGE : OŠ DAVORINA JENKA  2:1
  4. tekma: OŠ DOBRAVLJE : OŠ RAKEK  0:1
  5. tekma: OŠ RAKEK : OŠ IVANA BABIČA-JAGRA MAREZIGE  3:1
  6. tekma: OŠ DAVORINA JENKA : OŠ DOBRAVLJE  0:5

ZmageIzenačenjaPoraziTočkeGoliMesto
OŠ Dobravlje2016+52
OŠ Rakek3009+81
OŠ D. Jenka1023-93
OŠ I. Babiča0030-44

Na koncu so zmagale učenke iz OŠ Rakek, ki so se uvrstile na finalno tekmovanje. Naše učenke so zasedle drugo mesto. Glede na to, da je večji del naše ekipe sestavljen iz osmošolk, bodo lahko svojo priložnost poiskale že v naslednjem šolskem letu.

Pohvala ekipi OŠ Dobravlje za lepo in borbeno igro, našim navijačem pa za bučno in športno navijanje.

HVALA tudi:

• tehnični ekipi (Jona, Rok, Matej, in Maks), ki je skrbela za ozvočenje in glasbo
  • zapisnikarski mizi (Andrej, Luka in Irenej), ki so skrbeli za potek tekmovanja
  • fotografinjam (Zala, Mia, Karolina in Katarina), ki so prispevale fotografije