Skoči na glavno vsebino

Štipendije za deficitarne poklice

Te štipendije so namenjene spodbujanju mladih za vpis v izobraževalne programe za poklice, za katere na trgu dela ni dovolj kadra glede na potrebe delodajalcev.

Vlogo lahko bodoči dijaki oddajo od 13. 6. 2022 do vključno 23. 9. 2022. Vloga bo objavljena na spletni https://www.srips-rs.si/stipendije/deficitarne . Tudi letos bo dodeljenih 1000 štipendij, mesečna višina štipendije znaša 107,42 eurov. Štipendijo za deficitarne poklice lahko dijaki prejemajo hkrati z državno štipendijo.

Štipendijo za deficitarne poklice bodo v šolskem letu 2022/2023 lahko pridobili dijaki, ki bodo prvič obiskovali 1. letnik in se bodo izobraževali za naslednje poklice: kamnosek, zidar, mehatronik operater, tesar, inštalater strojnih inštalacij, klepar-krovec, oblikovalec kovin orodjar, izvajalec suhomontažne gradnje, elektrikar, slikopleskar-črkoslikar, avtokaroserist, pečar-polagalec keramičnih oblog, pek, gozdar,  slaščičar, dimnikar, mesar, steklar,  tapetnik, tehnik  steklarstva, mizar, gastronom hotelir in izdelovalec kovinskih konstrukcij.

 

Dostopnost