Državni podprvaki v smučarskem teku – učenci OŠ Dobravlje

V petek, 10. marca 2017, je na Rudnem polju na Pokljuki v čudovitem zimskem vremenu potekal že 21. šolski pokljuški maraton, ki se ga je skupno udeležilo okrog 1000 udeležencev, med njimi tudi lepo število učencev naše šole.

Organizatorji so izvedli tudi šolsko državno prvenstvo v smučarskem teku, najvidnejši rezultat je z doseženim 3. mestom v kategoriji nekategorizirane starejše deklice dosegla Sara Durn iz 9. razreda, ki je 2-kilometrsko razdaljo pretekla v dobrih 7 minutah in pol. Z ekipnim 2. mestom pa so učenci OŠ Dobravlje presegli vsa pričakovanja, saj so absolutno zaostali le za domačini iz OŠ Gorje. Vidnih rezultatov na državni ravni zagotovo ne bi bilo brez številnih treningov in neutrudnega mentorja učitelja Stanka Čuferja. Dodajmo še, da je OŠ Dobravlje po številu udeležencev tekmovalcev s posamezne šole zasedla 2. mesto.

Vsem tekmovalcem in rekreativnim navdušencem smučarskega teka iskreno čestitamo in želimo obilo športnih užitkov še naprej!

Foto in besedilo: Polona Puc