Šolsko državno prvenstvo v smučarskem teku je potekalo v soboto, 27. 1. 2024, v okviru množične prireditve Šolskega planiškega maratona. V prekrasnem sončnem vremenu v dolini pod Poncami so tekmovalci OŠ Dobravlje ponovno dosegli vidne rezultate:

• mlajše učenke: Sofia Jerkič, 6. mesto, Žana Jež, 18. mesto, Sabrina Javernik, 20. mesto
  • starejše učenke: Sara Kerševan, 3. mesto, Karolina Šatej Bavčar, 9. mesto, Urška Brataševec, 11. mesto
  • mlajši učenci: Matic Kerševan, 5. mesto, Matija Kerševan, 6. mesto, Anže Jež, 8. mesto, Anže Tomažič, 16. mesto
  • starejši učenci: Benjamin Prinčič, 11. mesto, Jan Brataševec, 14. mesto

Ekipno so učenci OŠ Dobravlje dosegli 5. mesto.

Čestitke vsem tekmovalcem, posebej Sari Kerševan za 3. mesto, tudi rekreativni udeleženci so zelo uživali v snežnih radostih, navijanju in spodbujanju naše ekipe.