Skoči na glavno vsebino

Danes smo se s trajektom odpeljali na bližnji otok Nekselø, na katerem trenutno prebiva le 20 ljudi, a precej več glav goveda🐮. Z različnimi aktivnostmi smo spoznavali svetovne religije. Med fanti in dekleti je prišlo do silovitega spopada, katerega cilj je bil, osvojiti nasprotnikovo zastavo. Fantje so strateško premagali dekleta. Vsi pa smo se na poti okrog otoka neustrašno borili proti močnemu vetru, ki je neprenehoma pihal z morja s hitrostjo od 80 do 100 kilometrov na uro. Danske krave so se izkazale za zelo miroljubne in so se pustile pobožati. Po petih urah smo se ponovno  vkrcali na trajekt. Nekateri so od utrujenosti takoj zaspali… Sedaj že potekajo priprave na poslovilno večerjo. Starši  pripravljajo jedi, slovesno bodo uredili in okrasili večnamenski prostor za naš zadnji večer na Danskem.  Mi pa se jim bomo s pesmijo in besedo zahvalili za izjemno gostoljubje in prekrasen teden.

tekst in foto: Katja Bone
Dostopnost