Skoči na glavno vsebino

 

Petošolci so komaj čakali sredo, 26. 9., ko so se zjutraj odpeljali na kulturni dan v Ljubljano.

Pričakovanja so bila velika kot Gallusova dvorana, v kateri smo naš kulturni dan začeli. Prisluhnili smo koncertu z naslovom Čudoviti svet glasbil. Orkester slovenske filharmonije je izvedel deli Vodnik po orkestru Benjamina Brittna in Velika kijevska vrata Modesta Musorgskega in to v dveh izvedbah – za klavir in v orkestraciji slovenskega skladatelja Lea Funtka. Program je povezoval duhoviti Boštjan Gorenc Pižama, ki  je nazorno razložil izraze kot so tema, fuga, variacija …

Po koncertu je sledil sprehod mimo ljubljanjskih znamenitosti kot so Parlament, Kongresni trg, Slovenska filharmonija, Tromostovje, Tržnica, Zmajski most …  Zaključili smo ga z obiskom Slovenskega etnografskega muzeja. Tam smo si ogledali stalno razstavo Med naravo in kulturo ter preizkusili svoje ročne spretnosti v tkalski delavnici.Vsak si je stkal zapestnico s pomočjo lesenega zajčka in seveda pomočnika – sošolca.

Utrujeni a polni prijetnih vtisov smo se okrašeni  z zapestnicami na rokah vrnili v popoldanskih urah.

IMG_3770_galusova  IMG_3772_preeren   IMG_3781

Dostopnost