Skoči na glavno vsebino

Konec minulega tedna je odjeknila novica, da ima Osnovna šola Dobravlje že drugič zmagovalce na državnem tekmovanju za najboljšo podjetniško idejo POPRI.

Tokrat sta zmagovalno podjetniško idejo SATAR razvila učenca David Košir in Rok Cigoj pod mentorstvom strokovnih delavk iz ROD- Ajdovščina Tanje Krapež in Andreje Vister. Gre za vrhunsko in enostavno napravo, ki čebelarjem pomaga pri žičenju satnikov.  

Več o nagradi in rezultatih lahko preberete na povezavi: https://popri.si/zmagovalci-popri-2021/

Osnovna šola Dobravlje je pod mentorstvom omenjenih strokovnih delavk postala prava valilnica podjetniških idej, saj so se v polfinale med 12 izbranih ekip, od skupaj 134 prijavljenih, prebile kar tri ekipe s tremi raznolikimi idejami za poslovne rešitve iz  dobravske šole.

Ekipa si je prislužila nagrado v vrednosti 2.000,00 EUR, šola pa bo postala lastnica že drugega mlinčka za poper.

Dostopnost