Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 24. 6. 2024, smo na Osnovni šoli Dobravlje proslavili zadnji šolski dan in dan državnosti. Učenci od 5. do 8. razreda so sodelovali na prireditvi, kjer so nastopali v vlogah povezovalcev, pevcev in recitatorjev poezij slovenskih in tujih avtorjev. V izboru recitacij smo se spomnili obletnice rojstva pesnika slovenskega Krasa, Srečka Kosovela, rojenega leta 1904 v Sežani. Tako kot je pesnik prve polovice 20. stoletja v svoji poeziji čutil odgovornost zapisanih besed, so tudi današnje mlade generacije skozi recitacije ponovno poudarile vlogo umetnosti in kulture pri vzpostavljanju kolektivnega odnosa do vrednot, kot so spoštovanje vseh ljudi, sprejemanje različnosti in večkulturnosti, pozitiven odnos do lastne države in aktivno družbeno delovanje v skupno dobro. Kaj vse je učencem uspelo doseči v šolskem letu 2023/2024, so predstavili razredniki in razredničarke posameznih oddelkov. Nizanje priznanj, pohval ter nagrad učencev in učenk so razredniki zaključili z mislimi, ki jih je prevevalo čustvo navezanosti prav na vse učence in učenke. Cikel recitacij, zborovskega petja in odločnejši ritmi šolskega benda je sklenila ravnateljica, ga. Mirjam Kalin, ki je z obilico modrih misli učence in učenke pospremila v počitniške dni. »Hura.«

Mateja Curk

foto: Helena Ferjančič

Dostopnost