Spoštovani.

Vsem učencem 7., 8. in 9. razredov, katerih starši so izrazili zanimanje za samotestiranje, so bili kompleti razdeljeni v sredo, 25. maja 2021.

Na šoli  imamo trenutno na razpolago še več kompletov, ki jih lahko razdelimo tistim, ki bi se želeli naknadno prijaviti (do razdelitve zalog). V kolikor bi želeli, da vaš otrok izvaja samotestiranje doma, in ga do sedaj niste prijavili, prosimo, da o tem obvestite razrednika.

K prostovoljnemu samotestiranju vabi in spodbuja tudi NIJZ. Prilagamo njihovo vabilo, v katerem so navedeni pozitivni učinki samotestiranja.

VABILO NIJZ

I. POMEMBNO

1. Testiranje je prostovoljno, brezplačno in se izvaja enkrat tedensko doma.
  2. Začetek testiranja je predlagan za ponedeljek, 31. 5. 2021, zjutraj pred prihodom v šolo ali v nedeljo zvečer.
  3. Prostovoljno se samotestirajo učenci, ki niso preboleli Covid-19, in tisti, ki so preboleli Covid-19, pa je od okužbe minilo več kot 6 mesecev.
  4. Pogoj za samotestiranje je, da se učenec počuti zdrav, brez znakov akutne okužbe dihal ali prebavil. V primeru znakov, mora učenec, oziroma starši, poklicati v ambulanto izbranega osebnega zdravnika.
  5. Prijavljeni učenci so prejeli vrečko s kompleti za pet testiranj.
  6. Vsak komplet za testiranje vsebuje:
  • testno ploščico
  • bris za enkratno uporabo
  • plastenko z ekstrakcijskim pufrom
  • epruveto in pokrovček za epruveto.
  • navodila za uporabo (daljša navodila s podatki o testu in slikovna).

7. Navodila prilagamo tudi v priponki tega sporočila. O razdelitvi testov bomo na šoli vodili evidenco.

8. Uporabljene teste damo v plastično vrečko, jo označimo in poskrbimo, da z uporabljenim priborom ne pride nihče v stik. Vrečko tesno zapremo. Preden se jo odloži v zabojnik z mešanimi odpadki, jo je treba ločeno hraniti vsaj 72 ur.

II. KAKO RAVNATI V PRIMERU POZITIVNEGA TESTA?

1. Starši obvestijo izbranega zdravnika ali dežurno službo (če je ta odsoten), ta pa učenca napoti na PCR testiranje.
  2. Učenec počaka na izvid v samoizolaciji. Učenec ne sme zapuščati doma, omejiti mora stike z ostalimi in dosledno upoštevati priporočila za zamejitev širjenja bolezni.
  3. V primeru pozitivnega PCR testa, starši obvestijo ravnatelja šole ali razrednika in otrokovega izbranega zdravnika.
  4. V primeru negativnega PCR testa učenec obiskuje pouk v šoli.

Prilagamo še protokol, ki ga je izdelalo Ministrstvo za zdravje.

PROTOKOL

NAVODILA

SLIKOVNA NAVODILA

Zaradi zagotavljanja varnega učnega okolja in pouka v šoli, vabimo tudi ostale starše, da se odločijo za prevzem testov za samotestiranje do razdelitve zalog.

Mirjam Kalin, ravnateljica