Skoči na glavno vsebino

V skladu z  določilom novega odloka vlade  (ODLOK o spremembah Odloka o začasnih ukrepih za  zmanjšanje tveganja okužb in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2), ki stopi v veljavo 4. 10. 2020, od ponedeljka, 5. 10. 2020,

  •  učencem v osnovnih šolah ni potrebno nositi mask, ko so v matičnem oddelku.  V skupnih prostorih šole (hodniki, avle) in pri predmetih, kjer se oddelki mešajo (interesne dejavnosti, neobvezni izbirni predmeti, obvezni izbirni predmeti) učenci nosijo maske.
  • Maske niso obvezne za učitelje do vključno 3. razreda osnovne šole pri opravljanju neposrednega dela z otroki oziroma učenci.  Prav tako maske niso obvezne za učitelje od 4.  razreda osnovne šole, če je pri izobraževalni dejavnosti mogoče zagotoviti vsaj 2 m medosebne razdalje.
  • Maske niso obvezne tudi za učitelje in druge osebe, ki izvajajo športno vadbo.
Dostopnost