V soboto, 11. 1. 2020, je na Pokljuki potekal 24. šolski pokljuški maraton, množična prireditev, ki vsako leto privabi na Pokljuko okrog 1000 šolarjev iz vseh krajev Slovenije. Že tradicionalno so se pokljuškega maratona udeležili tudi učenci naše šole in zopet dosegli vrhunske rezultate.

Šolski državni prvak med nekategoriziranimi dečki v smučarskem teku je postal Anej Remec iz 9. b, s 3. in 4. mestom sta uspeh dopolnila Jakob Novak in Andraž Mikuž iz 9. a. Med dekleti se je z 2-kilometrsko progo najhitreje spopadla Klara Mahkovec iz 6. razreda, ki je dosegla 4. mesto.

Šolsko tekmovalno ekipo so sestavljali: Anej Remec, Jakob Novak, Andraž Mikuž, Jure Mikuž, Andrej Brataševec, Aljaž Kerševan, Vid Faganel, Klara Mahkovec, Zala Lozar, Sara Kerševan in Neža Štor. Učencem čestitamo, saj so ekipno dosegli 2. mesto!