Skoči na glavno vsebino

9. marca 2018 smo se učenci iz 6. a in 6. b razreda Osnovne šole Dobravlje odpeljali v Sežano.

Ker naša šola sodeluje v razvojnem projektu Filmska osnovna šola, ki ga vodi Art kino mreža Slovenije (AKMS), smo si v Kosovelovem domu ogledali pet odličnih kratkih filmov Kratkohlačniki.

Prvi, z naslovom Vsiljivki, je bil z Norveške, Dobro unovčeno popoldne, Srečno Orlo in Rop stoletja so bili slovenski, Julian pa avstralski. Po ogledu vsakega filma smo se s strokovno delavko gospo Petro Gajžer pogovorili o njegovi vsebini. Filmi so nam prikazali različne vsakodnevne situacije, kot so zavist, notranja bolečina, sreča, veselje, krivica …

Ob odhodu domov smo se vsi strinjali, da je bil program prekratek.

                                                                                                                     Neža Štor, 6. b                                                                                                 

Nekaj vtisov o filmih

Najbolj mi je bil všeč film Rop stoletja, ker je bil smešen in zanimiv. Meta

Film Srečno Orlo je bil zelo nenavaden in zelo žalosten. Sara

Film Dobro unovčeno popoldne je bil zelo kratek, govori pa o očetu, ki je izgubil službo. Srečen, čeprav reven, svojemu sinu ustreže skoraj vse. Deček je našel na tleh denarnico, nameraval jo je vzeti, ko ga je oče ustavil in odpravila sta se iskat lastnika. Oče ni želel vrniti denarnice le zato, ker je prav, ampak ker je tudi upal, da bosta dobila nagrado. Ko pa sta jo vrnila lastniku, je bil oče razočaran, saj nista dobila ničesar. Tilen

Najbolj grozen je bil film Vsiljivki, ki govori o deklicah v belem, ki se igrata ob potoku. Nato prideta še dve deklici, ki se nista hoteli igrati z njima. Deklici v belem sta se hoteli dokazati, zato je starejša pojedla črva. Ajda

Najboljši mi je bil film Julian. Všeč mi je bil zato, ker je Julian branil svojo sošolko. Ana

Dostopnost