Francoščina

Poteka v obliki delavnic. Poučuje jo Francoz prof. Samuel Frasure. G. Samuel poučuje angleščino in francoščino na ajdovski gimnaziji.

asterixobelix_m

(risba je izposojena s spletne strani:http://johnmanders.files.wordpress.com/2009/08/asterixobelix.jpg )

Delavnice potekajo ob četrtkih 7. šolsko uro.

Danes je bil pri francoščini prav poseben dan. Preberite “Več”.

francoska_kuhinja_m

V okviru tečaja francoskega jezika so učenci danes na šoli kuhali po pravih francoskih receptih.

Ne vem, kako se je med lingvistično navigacijo znašla želja po kuhanju, a vsi vemo, da so Francozi ne le nosilci enega od svetovnih jezikov, pač pa tudi gurmani in eden od paradnih konjev francoske tradicije je vsekakor KUHINJA. Učenke, učenci, mentor in učiteljica gospodinjstva so strnili moči in po pravih francoskih receptih skuhali dve specialiteti. Otroci so mi ponudili košček sladice in moram reči, bila je izvrstna.

francoska_kako_se_kuha

Meringue roulée aux

fruits des bois

Quiche Lorraine

Kako se kuha? Kliknite na fotografijo!

Kako narediti te dobrote?

Kliknite na povezavo in tu so recepti v obeh jezikih!

(7. točka je bistvena!!!)