S petošolci in sedmošolci smo v mesecu septembru ozaveščali pomen varnosti na spletu s preventivnimi  delavnicami.

V petem razredu smo učence seznanili, katerih osebnih podatkov ne smemo objavljati na spletu. Razmišljali so, kakšne fotografije in videoposnetki so primerni za objavo.  Ker spletišče omogoča lažne identitete, se nikoli ne smejo sami sestati s prijatelji z interneta. Gesla skrbno čuvamo, saj lahko pride do zlorab. Splet tudi ni primeren prostor, kjer razrešujemo medosebne spore in nesoglasja.

V sedmem razredu smo pozornost posvetili varni uporabi socialnih omrežij in spletnih klepetalnic.  Ogledali smo se dva primera kraje identitete in spletnega nadlegovanja. Učili smo se reči NE. Če se zaradi nečesa na spletu počutimo neprijetno, moramo to nekomu zaupati.

Z vsebinami spletne varnosti se bodo v mesecu februarju seznanili tudi četrtošolci in osmošolci.