Skoči na glavno vsebino

Ljubljana:

30. slovenski knjižni sejem v Cankarjevem domu

in

razstava Mumija in krokodil v Narodnem muzeju.

Obiskali smo 30. slovenski knjižni sejem v Cankarjevem domu. Učenci so se z navdušenjem sprehodili med mnogimi stojnicami s knjigami. Uživali so v družbi novih knjig, jih listali, si jih ogledovali in seveda kupovali. Knjižni sejem, ki ga je obiskalo zelo veliko obiskovalcev, je bil živahen in zanimiv, kar dokazuje, da ima knjiga pomembno mesto tudi v življenju sodobnega človeka.

Sledil je sprehod po stari Ljubljani in kratek ogled ljubljanske tržnice.

Zatem smo obiskali Narodni muzej. V muzeju smo si ogledali razstavo z naslovom Mumija in krokodil : Slovenci odkrivamo dežele ob Nilu. Rešili smo tudi en sklop Slovenskega knjižnično-muzejskega MEGA kviza in našli geslo: Set bog vojne in teme. V muzeju so učenci barvali kipce mumij in si na raziskovalen način ogledali razstavo o Slovencih, ki so odkrivali stari Egipt.

Obisk knjižnega sejma v Cankarjevem domu in razstave v Narodnem muzeju smo izkoristili tudi za pridobitev žigov ob obisku kulturnih ustanov, ki jih učenci zbirajo za reševanje Mega kviza.

Bilo je lepo, poučno, kulturno, družabno in seveda zabavno.

Irma Krečič Slejko

Dostopnost