Skoči na glavno vsebino

27. oktobra so se na centralni šoli zbrali vsi učenci podružničnih šol in učenci 5. razreda. V goste smo povabili otroško pisateljico Tatjano Kokalj.

kokalj_kolaz_splet  Njen nastop smo popestrili z ilustracijami učencev na temo knjige Fižolina, dramskim prizorom Miška v torbi in igrico Med dvema ognjema. Združeni pevski zborčki vseh petih podružnic so skupaj zapeli. Literarni junaki, ki jih je pisateljica oživela z lutkami so našo najmlajšo publiko dobro razigrali. Nastop pisateljice se je prepletal z izbranim kulturnim programom in tako nam je pravljični svet zgodb hitro minil.

Srečanje pisateljev z našimi učenci je le ena izmed oblik spodbujanja branja. Živ stik z literarnimi ustvarjalci (ločeno za razredno in predmetno stopnjo) je v jesenskem času spodbuda za večje veselje do branja knjig in učenja sploh.

tekst: Irma

Dostopnost