Skoči na glavno vsebino

V torek, 25. novembra 2014, smo na naši šoli tretjič zapovrstjo gostili ameriškega diplomata. Gospod Stephen Strickland, ki je našo šolo v spremstvu nekdanje prebivalke Vrtovina Erike Caharija obiskal drugič, je devetošolcem predstavil naravne in kulturne znamenitosti Združenih držav Amerike, spregovoril o priljubljenih športih, zvezdništvu iz tako filmskega kot športnega sveta, vse to pa povezal z lastnimi spomini na dogodke in osebna poznanstva. Zbranim učencem, ki so ga dve uri zavzeto poslušali, je povedal, kakšne so odgovornosti njegovega delovnega mesta, kjer je zadolžen za varovanje ambasadorja, in opisal resničen dogodek, ki nas je še najbolj spominjal na prizor iz napetega akcijskega filma.

Obisk ameriškega diplomata je dobrodošla popestritev pouka in predstavlja dodatno motivacijo za učenje angleščine in vsesplošno razgledanost. Pohvaliti pa velja tudi naše učence, ki so tekom predstavitve pokazali veliko mero poznavanja zgodovine in geografije Združenih držav, da o popularni kulturi ne govorimo.

Upamo, da se nam podobna priložnost ponovi tudi naslednje šolsko leto. Naši  letošnji osmošolci je bodo veseli.

Obisk so zabeležili tudi na spletnih straneh Ameriške ambasade.

Mirjam Kalin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostopnost