V četrtek, 5. 12. 2019, je učence 7., 8. in 9. razreda Osnovne šole Dobravlje obiskal Marjan Batagelj, eden najuspešnejših slovenskih podjetnikov. Našim učencem je o sebi spregovoril, potem ko je lani na kongresu podjetnikov v Portorožu srečal mlade podjetnike naše šole, zmagovalce tekmovanja Popri 2019, ki so se izkazali s svojo izjemno podjetniško idejo Avaga.

Srečanje v šolski športni dvorani so povezovali učenci 9. razreda Ema, Manca in Anej; z učenci pa smo po pogovoru zbrali nekaj vtisov o povedanem.

·         Njegova podjetniška pot se je začela v garaži.

·         Ko je vstopil v svet podjetništva, je bil zelo naiven.

·         Ustvaril je vodni sesalnik: želel je ustvariti sesalnik brez vrečk, saj mu je že presedalo, da ga je mama kot otroka vedno pošiljala po vrečke za sesalnik.

·         S prodajo sesalnikov so prenehali po smrti sodelavca.

·         Je lastnik hotela Vila Planinka (brez elektronike, brez brezžičnega interneta, nima smeti, vse je pridelano iz naravnih materialov – in to navdušuje goste).

·         Ko vstopaš na podjetniško pot, ne smeš razmišljati samo o denarju, za uspeh so pomembni tudi pošteno delo, odnosi med sodelavci, veselje in navdušenje za uresničitev ideje.

·         Čeprav je uspešen podjetnik že več desetletij, ni bil niti na 10 poslovnih večerjah.

·         Vedno je občudoval Postojnsko jamo, že kot otrok, ko je stal ob cesti in mahal z zastavicami uglednim gostom v pozdrav.

·         Najbolj je ponosen na to, da je več zaposlenih v jami ozdravil alkoholizma.

·         Ukvarja se s turizmom.

·         Najprej je poučeval 2 leti na gozdarski šoli, bil je profesor geografije.

·         Je predsednik društva podjetnikov Slovenije, najboljši podjetnik Slovenije 2018.

·         Družina mu je vedno bila in bo na prvem mestu.

·         Z ženo sta skupaj že od 18. leta.

·         Do maminega 91. leta je hodil k njej na kosilo.

·         Zaradi varnosti vozi drag avto.

·         Ne mara mest, najlepše pa mu je New York zaradi Kipa svobode, ki simbolizira ljudi iz Evrope, ki so želeli uspeti čez lužo.

·         Misli, da je za dobro prenašanje stresa potrebno dobro duševno in fizično zdravje.

·         Je v dobrem duševnem stanju.

·         V šoli je treniral košarko, vendar ni prišel v reprezentanco, ker je bil majhen. Še vedno pa rekreativno igra košarko vsak torek.

·         Z mladinsko balinarsko reprezentanco je osvojil drugo mesto na svetovnem prvenstvu.

·         Rad ima naravo.

·         Ima korenine v Kamnjah in se zelo rad vrača v Vipavsko dolino, rad obišče domače kraje (Kucelj, Malo goro).

·         Ima rad pse, šele po dvajsetih letih je izvedel, da je njegova hči v otroštvu večkrat prespala pri psu, da ta ponoči ne bi cvilil in zbujal družinskih članov.

·         Zelo je bil žalosten med krizo v Vipavski dolini (propad podjetij).

·         Hotel je kupiti dvorec Zemono.

·         Povedal je, da je vsak od nas lahko podjetnik.