Skoči na glavno vsebino

V nedeljo, 13. 02. 2011, smo na Dobravski šoli organizirali tekmo v orientaciji. Bila je ena od tekem v nizu Zimske Kraške lige v kateri tekmujejo slovenski in italijanski tekmovalci. Dobravske prireditve se zadnji dve leti udeležujejo tudi starši naših učencev in učenk s svojimi otroci, saj organiziramo tudi družinsko progo.

 misek_am

Vremenski pogoji žal zato niso bili ravno idealni. Rosilo je, ni pa bilo premrzlo. Kljub temu, dobre volje ni manjkalo, tekmovalnega naboja tudi ne. K prijetnejšemu vzdušju pa verjetno pripomorejo ravno družine, kjer zmaga vsak, ki sodeluje! Razlog več za sproščenost!

Pred objavo samih rezultatov, naj omenimo, da sta tekmo prvič trasirala naša dva bivša učenca: dijak Nejc Kodrič in študent David Čufer s pomočjo nekaterih izkušenih mojstrov orientacije z OK Azimut. Seveda brez Marije in Stankota taka tekma skoraj ne steče, sploh pa ne gladko. Pa čeprav se zdi njuna prisotnost pri pripravi tekmovalcev in organizacij vodenja tekme sama po sebi umevna, terja ogromno angažmaja, odpovedovanja, energije in časa. Nič ni samo po sebi umevno, kot se mnogokrat navidez zdi! Podpiramo ju, tako vodstvo, kot kolektiv OŠ.

Tekmovalci so bili razvrščeni v tri kategorije:
– kategorija A – z najdaljšo progo za najizkušenejše tekmovalce,
– kategorija B, – s srednje zahtevno progo,
– kategorija C, – z manj zahtevno progo na kateri praviloma tekmujejo predvsem mlajši udeleženci
– in posebno družinska kategorija.

Rezultati:
kategorija A
1 Sergiy Mukhidinov
2 Janez Pretnar
3 Tibor Mrak
4 Klemen Kenda

kategorija B
1 Valentin Eržen
2 Tilen Kravos
3 Matic Rupnik
4 Peter Tušar

kategorija C
1 Luka Štor
2 Kaja Bratina
3 Nuša Jeram
4 Nina Črnigoj

družinska kategorija.
1 Družina Kravos
2 Družina Simonič
3 Družina OŠ Dobravlje
4 Družina Pahor

Več si lahko preberete na spletni strani Orientacijske zveze Slovenije:

http://www.orientacijska-zveza.si/rezultati.html

Direkni rezultati pa se vam »odpro« pod to povezavo:
http://www.orientacijska-zveza.si/index.php?id=43&rid=559

Lahko pa si preberete tudi, kaj so o tekmo napisali na OK Azimut:
http://azimut.cerkno-cup.com/

 

orientacija_2011_cm orientacija_2011_bm orientacija_2011_am orientacija_2011_dm
prvouvrščeni na progi A prvouvrščeni na progi B prvouvrščeni na progi C

najhitrejši na

družinski progi

 

 

 

Verjetno po sami uvrstitvi izstopa Tilen Kravos, ki je celoten teren preučil tako dobro, da bi na njem lahko našel skrite šivanke in ne zgolj orientacijske zastavice. In tako je v družbi samih »starih in izkušenih mačkov« na progi B zasedel spoštljivo drugo mesto. Zelo so se izkazali tudi Luka Štor (zmagovalec), Kaja Bratina (drugouvrščena) in Nina Črnigoj (četrtouvrščena) na progi C. Za odlično Ano Čufer pa je bila usodna ena sama izmuzljiva točka.

Posebna zahvala gre tudi družinam naših učenk in učencev, ki so poskrbeli za slastna peciva.

Zahvaljujemo se tudi sponzorjem (Nova KBM Banka, Mobitel, vinarska družina Koron iz Brij, Gea, Čebelarstvo Čufer, Mlinotest in Postojnske Mesnine), ki so pripomogli, da smo naše tekmovalce lahko razveselili z drobnimi pozornostmi in krepčilnim prigrizkom.

V bodoče želimo vsem, ki nas boste ponovno obiskali še veliko prijetnih orientacijskih podvigov.
Na svidenje in srečno.

 

Dostopnost