Skoči na glavno vsebino

Četrto prireditev Učenci osnovne šole Dobravlje pojejo in igrajo smo posvetili besedi.

IMG_7594_m

Navdihnil nas je ljudski rek Lepa beseda lepo mesto najde. Učenci naše šole so na to temo likovno in literarno ustvarjali. Likovna dela smo si lahko ogledali na prireditvi v petek, 7. februarja 2014, ko smo praznovali dan šole in kulturni praznik. Skupaj z literarnimi stvaritvami naših učencev so objavljena tudi v šolskem glasilu, ki je izšlo prav za to priložnost. Letošnje glasilo je posebno, ker smo v njem objavili tudi zapise literarnih ustvarjalcev, bivših učencev dobraveljske šole. Štirinajst se jih je prijazno odzvalo našemu vabilu, večina jih je tudi prišla na prireditev in sama prebrala svoja razmišljanja o besedah. Že tradicionalno smo program za prireditev sestavile podružnične šole in matična šola Dobravlje. Živahno, ubrano petje štirih šolskih pevskih zborov, nastopi učencev s podružničnih šol in višješolcev, pa zanimiva, zelo raznolika razmišljanja literarnih ustvarjalcev, saj vsakomur izmed njih beseda pomeni nekaj drugega, le da naj bo slovenska, se strinjajo vsi – vse to se nam bo vtisnilo v spomin na letošnje srečanje učencev, učiteljev in staršev v Dobravljah.

Dunja Tomšič, PŠ Vipavski Križ (ki je bila tudi odgovorna za režijo predstave. op. ur.)

{becssg}dobravlje/dogodki1314/OS-poje-in-igra-2014/galerija-1{/becssg}

{becssg}dobravlje/dogodki1314/OS-poje-in-igra-2014/galerija_2{/becssg}

{becssg}dobravlje/dogodki1314/OS-poje-in-igra-2014/galerija_3{/becssg}

{becssg}dobravlje/dogodki1314/OS-poje-in-igra-2014/galerija_4{/becssg}

Foto: Karin Abramič in Peter Vailč
Dostopnost