Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2017/18 je na Osnovni šoli Dobravlje zaživel krožek podjetništvo, ki ga vodita mentorici Tanja Krapež in Andreja Vister, sicer strokovni delavki na ROD Ajdovščina. Pod njunim vodstvom so naši učenci Filip Sluga, Gašper Samec in Andraž Mikuž izoblikovali podjetniško idejo Fruitgo in se z njo uvrstili v finale tekmovanja Popri.

Furitgo je predelan Piaggio Porter, ki so ga fantje preoblikovali v multifunkcijsko vozilo za obiranje in obrezovanje sadja. Vozilo se po potrebi lahko spremeni tudi v premično tržnico. Kot se za podjetnike spodobi so izdelali pravi poslovni načrt, ki so ga strokovni žiriji predstavili na finalnem srečanju vseh Poprov, ki je potekalo v Novi Gorici, 17. 4. 2018.

Fantom in mentoricama iskreno čestitamo ter želimo še veliko takšnih izvirnih podjetniških idej.

 

 

Dostopnost