Skoči na glavno vsebino

V soboto, dne 15.3.2014 smo se odpravili na pohod na hrib Sv.Socerba (555m).

Tokrat smo sodelovali z Zdravim življenjskim slogom iz OŠ Draga Bajca v Vipavi in mladinskim odsekom iz PD Podnanos. Dobili smo se pred OŠ Dobravlje, od koder smo se z avtomobili odpeljali do Podnanosa. Po pozdravnem nagovoru smo pričeli z našim pohodom. Ogledali smo si Podnanos in rojstno hišo skladatelja slovenske himne ter se preko zidanega mostu po stezi odpravili na vrh hriba, kjer stoji cerkev Sv.Socerba. Na vrhu se nam je razkril prekrasen razgled od Razdrtega pa vse do Ajdovščine in okoliških vasi, raztresenih po Vipavskih brdih. Po krožni poti smo se odpravili nazaj v dolino. Pohoda so se udeležili tudi straši in ravnateljica Mirjam Kalin.

25  26   27   28  29   30   31   32   33   34   35

Na koncu pa so tu še izjave, ki so jih prispevali nekateri učenci Zdravega življenjskega sloga, ki so se pohoda udeležili.

Janoš: “Lepo je bilo na hribu ob cerkvici.”

Žan: “Na poti dol smo delali akrobacije.”

Jan: “Zelo mi je bilo všeč, a  pot je bila prestrma.”

Jana: “Pohod mi je bil zelo zanimiv. Najbolj mi je bilo všeč, ko sem pozvonila na zvonec.”

Klara: “Vse mi je bilo všeč, čeprav so me bolele noge.”

36

 Jana Ušaj

Dostopnost