Letos smo se zaradi številnih športnih dosežkov odločili, da bomo naslov Športnik šoleŠportnica šole podelili štirim, po našem mnenju zelo uspešnim športnikom. In sicer:

EMA Rodman, 9. razred

V letošnjem letu je Ema sodelovala na mnogih športnih tekmovanjih. Bila je ena najboljših igralk v šolski nogometni in rokometni ekipi. Skupaj s sošolkami je na področnem tekmovanju v nogometu osvojila 1. mesto in se z ekipo uvrstila v polfinale državnega tekmovanja v nogometu.

Sodelovala je tudi na POKLJUŠKEM MARATONU, kjer je z ekipo deklet dosegla 3. mesto, skupaj s fanti pa postala državna prvakinja.

Zastopala je našo šolo na ekipnem in posamičnem področnem tekmovanju v atletiki, ki se je odvijalo v Novi Gorici.

V Novi Gorici je na področnem tekmovanju v teku na 60 metrov  osvojila 1. mesto.  S tem rezultatom se je med 800 tekmovalkami, ki so tekmovale na področnih tekmovanjih po celi Sloveniji uvrstila na državno tekmovanje. Na državno tekmovanje se uvrsti samo 24 najboljših v državi.

Na državnem tekmovanju, ki je bilo v Žalcu  je bila med  starejšimi učenkami  tretja. Postavila in  precej izboljšala je rekord šole med učenkami. Ta je sedaj 7 sekund in 80 stotink. To je rezultat, ki ga v naslednjih letih ne bo lahko izboljšati. Rezultati niso samo posledica talenta, temveč tudi načrtnega treninga.

ŽAN Slejko, 9. razred

Tudi Žan je sodeloval v nogometni in košarkarski ekipi. Na področnem tekmovanju v nogometu so bili četrti, s košarkaši  pa so se celo uvrstili v polfinale državnega tekmovanja, kjer so bili drugi. Igral je tudi v ekipi košarkarjev 3×3,  ki se je tudi uvrstila na finalni turnir v Žalcu.

Na področnem tekmovanju v atletiki je tako s štafeto (4 x 100 metrov) in kot posameznik v teku na 60 m osvojil 3. mesto.

Žan je tekmoval tudi v akvatlonu in na področnem tekmovanju osvojil 4. mesto.

Na državnem tekmovanju v šolskem ekipnem krosu, ki je bil v Velenju, je osvojil 5. mesto.

Žan je tudi državni prvak v smučarskem teku med nekategoriziranimi tekmovalci , tako posamično kot ekipno.

Še en rezultat je pomemben in to je uvrstitev na  ekipno svetovno prvenstvo v orientaciji, ki je bilo v Estoniji.

TINKARA Stres, 8. razred

Tinkara je igrala v šolski rokometni ekipi.

Na Pokljuškem maratonu je skupaj z dekleti osvojila 3. mesto.

Na šolskem ekipnem krosu je na državnem tekmovanju v Velenju zasedla 7. mesto, ekipno pa 5. mesto.

Na področnem tekmovanju v atletiki je na 1000 m z rezultatom 3,19 minute zasedla 1. mesto in se uvrstila na državno tekmovanje, ki je bilo v Žalcu, kjer je bila 8., popravila je svoj osebni in tudi šolski rekord. Ta je sedaj 3 minute 11 sekund in 94 stotink.

Tinkara je bila tudi 1. na področnem in 6. na državnem tekmovanju v akvatlonu.

TIMOTEJ Pišot, 8.razred

Timotej je zastopal našo šolo na tekmovanjih v rokometu in košarki.

S košarkarsko ekipo ( 5 : 5 ) je na državnem polfinalu osvojil 2. mesto, z ekipo ( 3 :3 ) pa se je tudi uvrstil v finale, ki je bilo v Žalcu.

Na področnem ekipnem tekmovanju v atletiki so osvojili 3. mesto.

Med posamezniki je v teku na 1000 m v Novi Gorici osvojil 6. mesto, na šolskem ekipnem krosu v Velenju pa ekipno 5.mesto.

Timotej je tekmoval tudi v akvatlonu in na področnem tekmovanju osvojil 3. mesto.

Timotej izstopa po prizadevnosti, odnosu do športa in fair playu.

Vsem iskrene čestitke in še veliko športnih dosežkov.

Učitelji športa