Spoštovani.

1. Obveščamo vas o pomembnih novostih, ki jih prinaša novi odlok vlade (Uradni list RS 22/22). Vse navedene spremembe pričnejo veljati v ponedeljek, 21. 2. 2022.

• Na področju vzgoje in izobraževanja ni več potrebno ugotavljati izpolnjevanje pogoja PCT.
  • Ukinja se samotestiranje v šolah, tako za učence kot tudi za zaposlene.

Še vedno pa je potrebno:

• Izvajati higienske ukrepe (ob vstopu v šolo si je potrebno razkužiti roke, prostore prezračevati in ustrezno razkuževati).
  • Vzdrževati varnostno razdaljo med osebami.
  • Uporabljati zaščitno masko tipa II, IIR FFP21 ali FFP3.

Zaščitna maska:

• Obvezno jo je nositi v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih.
  • Učenci in zaposleni jo nosijo pri pouku in drugih dejavnostih znotraj šolskega prostora.
  • Učenci in zaposlenu jo nosijo tudi na zunanjih površinah, če ni mogoče zagotoviti razdalje 1,5 m.
  • V primeru odklonitve, se učenec zadržuje na razdalji 1,5 m od ostalih oseb.
  • Maske ni potrebno nositi pri pouku športa.

2. Od 19. 2. 2022 se osebe, ki so imele visokorizični stik z okuženo osebo z boleznijo Covid-19 ne napoti več v karanteno. Osebam, ki so bile napotene v karanteno do vključno 18. 2. 2022, se karantena ne prekine in velja do izteka, ne glede na spremembo odloka.

Več o ukrepih si lahko preberete v priloženi okrožnici MIZŠ.

OKROŽNICA MIZŠ