Spoštovani.

Včeraj, 8. 4. 2024 je zaokrožila novica, da se utegne zgoditi napad na eni izmed šol v Sloveniji, kot se je minuli teden zgodil na Finskem.

Zvečer je bilo v medijih s strani policije obrazloženo, da je šlo zgolj za komentar, ki je bil že umaknjen s spleta in ga ne obravnavajo kot resnejšo grožnjo. V vsakem primeru svetujejo previdnost.

Iz ministrstva smo v večernih urah prejeli okrožnico z usmeritvami glede ravnanja v smeri preventivnih pogovorov o čustvih, stiskah ipd., ki jih bomo smiselno uporabili.

Za varnost naših učencev lahko skupaj največ naredimo tako, da jim prisluhnemo, da jih slišimo in opazimo, kadar nam s svojim vedenjem izražajo stisko.

Z učenci se bomo pogovarjali o nedavnih varnostnih opozorilih. Prosimo vas, da se tudi vi s svojimi otroki pogovorite v zaupnem tonu, predvsem pa na način, da se ne še dodatno krepi njihovih morebitnih stisk.

Šola je do sedaj predstavljala varno učeno okolje in prizadevali so bomo, da bo tako še naprej.

Lepo pozdravljeni.

Mirjam Kalin