Spoštovani starši!

Tudi letošnje šolsko leto 2016/2017 nadaljujemo s projektom Zdrav življenjski slog. Program je namenjen otrokom od 1. do 9. razreda osnovne šole in se izvaja po končanem pouku in ob pouka prostih dneh (počitnice, občasno sobote). Učenci bodo imeli možnost brezplačno obiskovati dodatne ure športa, se spoznati z nekaterimi športi, ki sicer niso vključeni v redni učni načrt in v športnem duhu preživeti del počitnic.

šport_-_otroci

Vir:https://e-ravnatelj.si/aktualno/335-program-zdrav-zivljenjski-slog-ponovno-razpisan

Vsebine programa:

• pestra ponudba športnih aktivnosti,
  • predstavitev urbanih športov,
  • seznanjanje otrok s temelji zdrave prehrane in zdravega življenjskega sloga,
  • predstavitev vsaj treh športnih panog iz domačega okoliša,
  • program za odpravo napak v drži, ohranjanje pravilne telesne drže, izboljšanje splošne fizične pripravljenosti.

Cilj projekta Zdrav življenjski slog je dodatno spodbuditi osnovnošolske otroke k oblikovanju zdravega življenjskega sloga in s tem nevtralizirati negativne posledice današnjega pretežno sedečega življenjskega sloga in neustreznih prehranjevalnih navad. Želimo si, da bi dodatne ure športa omogočile vašim otrokom zdravo pot v življenje.

Športni pozdrav!

Izvajalka programa:  Maja Kavčič, prof. športne vzgoje