Skoči na glavno vsebino

Obisk predstavnika prostovoljne službe v projektu “Prosti čas otrok in mladih” je postal že stalnica v popestritvi programa podaljšanega bivanja. Tokrat smo gostili geografa in navdušenega športnika iz Makedonije, Aleksandra Blaževskega. Prišel je že kmalu po kosilu, da se je z našimi učenci najprej seznanil preko raznih športnih aktivnosti.

Potem smo se preselili v razred, kjer nam je predstavil svojo državo. Zanimivo je bilo, ker je skozi projekcijo slik primerjal svojo domovino z našo Slovenijo. Tako smo imeli priložnost obnoviti znanje lastne domovine in se hkrati marsikaj naučiti o njegovi. Izvedeli smo veliko zanimivega o zgodovini, kulturi, arhitekturi, glasbi, športu, gospodarstvu, rastlinah in živalih, o kulinariki, pa še veliko drugega o Makedoniji.

Bilo je zelo poučno druženje. Hvala, Aleksandar.

{becssg}crnice/dolores/prostovoljec{/becssg}

Dostopnost