Skoči na glavno vsebino

Šestošolci Osnovne šole Dobravlje smo se v tednu od 6. do 10. 12. 2021 udeležili šole v naravi na Koroškem v CŠOD Peca, kjer nas je že v ponedeljek sprejela zasnežena zimska idila in prijazni učitelji z raznovrstnim programom. Spoznavali smo koroške narečne posebnosti in osnovne koroške besede ter značilnosti nam Primorcem oddaljene in manj poznane pokrajine, predvsem pa smo uživali v zimskih radostih na novozapadlem snegu. Prvi dan smo zaključili z večernim nočnim pohodom s čelnimi svetilkami. V torek smo obiskali mežiški rudnik in si skušali predstavljati nekdanje težko življenje rudarjev – knapov. Popoldneve smo preživljali na snegu: seznanili smo se z osnovami krpljanja in teka na smučeh, uživali v radostih sankanja, kepanja in izdelovanja snežakov. V kuharski delavnici smo spoznali koroško kulinariko in pripravili koroške nudlne, pester program so dopolnile tudi dejavnosti, povezane z osnovami orientacije, lokostrelstva ter preživetja v naravi.

Domov smo se vrnili polni nepozabnih vtisov z upanjem, da se na Koroško še kdaj vrnemo.

Dostopnost