Skoči na glavno vsebino

Učenci, ki obiskujejo izbirni predmet filmska vzgoja, so 10. novembra 2022 sodelovali na posebnem dogodku: dnevu posnetkov sveta. Z vrstniki iz Španije, Belgije, Francije, Nemčije, Litve, Srbije, Čila, Kolumbije, Mehike in Slovenije so delili trenutke dneva v svojem okolju. Dogodek poteka po metodi v okviru projekta Film v gibanju, ki ga s podporo programa Ustvarjalna Evropa – MEDIA s partnerji izvaja Zavod Otok.

Ekipa se je dopoldan odpravila na teren s šolsko kamero. Poudarek je bil na opazovanju neba in posebne svetlobe. Meglice in oblaki, ki nam jih je prinesel deževen dan, so našim krajem dodale tančico magične skrivnosti.

V majhnih ikonah so naši utrinki objavljeni tudi na spodnji povezavi:

https://www.cinemaencurs.org/ca/post-diari/gran-dia-i-nit-dels-plans-del-mon-1

Posnetke iz vsega sveta najdete na povezavi:

https://drive.google.com/drive/folders/1agWgNpd1-8v6hUxu4awuNA1Do52vfdKY

Kako zavzeto je delovala naša ekipa, pa si lahko ogledate na fotografijah.

Mirjam Kalin

Foto: Peter Valič

Ogled galerije:

Ogled filmov:

Gregor Čermelj

Erik Česnik

Erik Česnik

Jona Kapelj

Veronika Karidi

Pavlina Černigoj

Arne Oven

Arne Oven

Pavlina Černigoj
Dostopnost