Da so učenci in učenke OŠ Dobravlje odlični orientacisti, je že vsem dobro znano – tudi na letošnjem državnem prvenstvu v orientacijskem teku za osnovnošolce in srednješolce, ki je v organizaciji Orientacijske zveze Slovenije potekalo v Dolenjskih Toplicah v četrtek, 13. 10. 2022, so znova dokazali, da sodijo v sam slovenski vrh. Domov so se vrnili z vrhunskimi rezultati, saj so se dečki v kategorijah B (6. in 7. razred) in C (8. in 9. razred) zavihteli na 2. mesto, ekipno pa so učenci v skupnem seštevku vseh kategorij stopili na najvišjo stopničko. Čestitamo!

Prav vsi udeleženci državnega tekmovanja so se suvereno spopadli z zahtevno progo na neznanem terenu dolensjkih gozdov, nekateri so na tovrstnem tekmovanju nastopili sploh prvič in tako nabrali kar nekaj dragocenih izkušenj za prihodnje orientacijske izzive.

Pohvala in zahvala gre tudi mentorjem in spremljevalcem Stanku Čuferju, Luku Ruterju, Mariji Kovač in Poloni Puc.

Več na povezavi http://www.orientacijska-zveza.si/admin/moduli/schoolcalculation/